Nevoia de pliante de calitate in scoli

0
Facebooktwitterpinterestlinkedintumblr
Nevoia de pliante de calitate in scoli

Nevoia de pliante de calitate in scoli

Pliantul este un material publicitar la moda, dar si un mijloc de educare si de informare a cititorului. Institutiile au nevoie de servicii de calitate printare pliante, findca fara exagerare, multe dintre ele sunt dependente de pliante de calitate.

In fiecare an, prin liceul nostru vin reprezentantii facultatilor din zona si profesori de la Scoala Sanitara Postliceala si impart pliante elevilor din clasele terminale. Foarte reusite, ele conving multi liceeni sa aleaga aceste forme de scolarizare, atat prin complexitatea informatiilor, cat si prin imaginile sugestive.

Toate sunt comandate pe site-ul firmei Tbpc.ro, fiindca le recunosc dupa capacitatea maxima de persuasiune si dupa calitatea premium a lor. Le analizez cu incantare si recunosc deschis ca, daca as mai fi la varsta lor si nu as iubi limba romana atat de mult, as alege una dintre ofertele lor.

Nevoia de pliante de calitate in scoli

Cele de la Scoala Postileala Sanitara prezinta si conditiile de studii, in laboratoare cu aparatura sau in saloanele de spital, locul unde se face practica, dar si posturile la care pot aspira absolventii dupa obtinerea certificatului care atesta faptul ca si-au finalizat studiile. Pozele sunt reusite si sugestive completand informatiile. Elevii afla ce taxe de scolarizare sunt, in cate transe se achita si in ce conditii pot beneficia de reduceri.

Universitatea din orasul resedinta de judet aduce si ea, prin intermediul reprezentantilor, oferta de scolarizare. Pliantele sunt tiparite tot la firma amintita.

Nevoia de pliante in scoli nu se termina aici. Inca mai sunt la moda Cercurile Pedagogice pe discipline de studiu.
Catedra care trebuie sa tina activitatile trebuie sa tipareasca pliante pentru toti invitatii (toti profesorii de la scolile de acelasi nivel din judet. Pot veni si 50-60 de persoane). Ce contine un pliant al Cercului de Limba si literatura romana?
1.O imagine cu scoala care propune activitatile si denumirea acesteia, adresa, datele de contact
2. Tema cercului (de cele mai multe ori este impusa. Poate fi: Rolul modelator al lecturii, Fantasticul in literatura romana, Metode alternative de evaluare…)
3. Un citat sugestiv, sustinut de un desen, o imagine care sa corespunda temei.
4. Programul activitatii: titlurile lectiilor si activitatilor si numele profesorilor/programul artistic.

In afara de calitatea cernelei si de corectitudinea si vizibilitatea textului si imaginile trebuie sa fie bine alese, dar si forma pliantului sa fie usor de desfasurat si ordonat ca informatiile sa fie citite dupa importanta lor.

Se intelege ca scoala noastra apeleaza la acelasi furnizor de servicii, cand are nevoie sa isi prezinte oferta de scolarizare, cand sunt cercuri pedagogice, dar si pentru orele de consiliere, in care se folosesc pliante tematice.

Profesorului ii este mult mau usor sa prezinte in fata clasei o tema mai dificila, cum ar fi: boli cu transmitere sexuala, contraceptia, tuberculoza, alcoolul si tutunul, violenta, traficul de carne vie.

Am lucrat cu mare placere cu elevii mei folosindu-ne de aceste pliante si am fost recunoscatoare firmei care s-a ocupat de printarea si conceperea lor.
Pliantele sunt educative si eficiente si le intalnim la tot pasul. In Bucuresti, la fiecare gura de metrou ti se inmaneaza pliante, fiindca aceasta este cea mai usoara forma de informare si de publicitate.

Comments

comments

loading...
Share.

About Author

Leave A Reply

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sari la bara de unelte