Ziarul lui Ipu

Rețeaua PENNY România a ajuns la 361 de magazine

Rețeaua PENNY România a ajuns la 361 de magazine PENNY România continuă în ritm alert planul de expansiune și deschide cel de al 361-lea magazin din România în Dobroești, județul Ilfov. Începând cu 8 decembrie, clienții din zonă sunt așteptați să experimenteze ambientul modern, prietenos și accesibil, reprezentând evoluția strategică a brandului în România. Designul magazinelor PENNY oferă o experiență plăcută clienților, evidențiind, totodată, angajamentul companiei în extinderea portofoliului de produse 3RO - produse cu ingredientul principal provenit din România, procesate și ambalate în țară. Experiența la cumpărături este îmbunătățită datorită unei zone extinse dedicate produselor proaspete sau mărcilor proprii realizate conform preferințelor clienților români, spațiul oferind totodată o semnalizare citeste

Acer se angajează la neutralitate climatică pentru linia de laptopuri Vero

Acer se angajează la neutralitate climatică pentru linia de laptopuri Vero Acer și-a anunțat angajamentul față de neutralitatea emisiilor de carbon pentru linia de laptopuri Aspire Vero, începând cu noul Aspire Vero 16 (AV16-51P). În conformitate cu standardele internaționale pentru calcularea amprentei de carbon și a neutralității climatice, în fiecare etapă a ciclului de viață al dispozitivului  se iau măsuri pentru a minimiza amprenta de carbon , iar apoi, vor fi aplicate credite de carbon de înaltă calitate pentru a atinge neutralitatea climatică. "Pentru a contribui la abordarea provocărilor din ce în ce mai mari reprezentate de schimbările climatice, pe partea de produse, Acer propune o "tehnologie conștientă" proiectată și realizată cu gândul la viitor", a citeste

IWA Charity Christmas Bazaar. Comunitatea diplomatică din România se mobilizează în spirit filantropic pe 10 decembrie. Celebrare caritabilă pentru cauza „Demnității pentru Seniori”

Duminică, 10 decembrie 2023, începând cu ora 10:00, la parterul Bibliotecii Naționale a României, Asociația Femeilor Internaționale (IWA) organizează cea de-a 31-a ediție a Bazarului diplomatic. Evenimentul este organizat de IWA - Asociația Internațională a Femeilor din România, sub egida Ministerului Afacerilor Externe al României. Cu prilejul deschiderii celei de-a 31-a ediții a Bazarului se aniversează și 45 de ani de activitate în România a Asociației Femeilor Internaționale (IWA). În cadrul acestei ediții aniversare se vor reuni, la parterul Bibliotecii Naționale a României, reprezentanți ai 60 de misiuni diplomatice. Bazarul IWA, simbol al unității și dovadă a implicării diplomației publice, invită citeste

FANII FORMULA 1® MARCHEAZĂ 1 MILIARD DE TURURI ÎN EA SPORTS™ F1® 23

FANII FORMULA 1® MARCHEAZĂ 1 MILIARD DE TURURI ÎN EA SPORTS™ F1® 23 Ambasadorul EA SPORTS și triplul campion al Formula 1, Max Verstappen, este cel mai popular pilot în rândul jucătorilor București, România - 6 decembrie 2023 - Electronic Arts Inc. (NASDAQ: EA) marchează finalul sezonului captivant Formula 1® 2023 și face o retrospectivă a anului pe circuitul din F1® 23. EA SPORTS™ a analizat datele din joc*, dezvăluind echipele, piloții, locațiile și obiectele populare printre fanii jocului oficial al FIA Formula One World Championship™. Jucătorii F1® 23 au avut un an plin, completând 73 de milioane de curse, 1 miliard de tururi și concurând roată la roată pe 5,25 miliarde de kilometri. Max Verstappen, citeste

Renergia, prima aplicație din România care eficientizează consumul de energie și reduce facturile, lansată la nivel internațional în cadrul COP28

Renergia, prima aplicație din România care eficientizează consumul de energie și reduce facturile, lansată la nivel internațional în cadrul COP28 Renergia este singura aplicație din România prezentată la summit-ul COP28, cel mai important eveniment din lume privind schimbările climatice Utilizarea aplicației Renergia poate reduce cu până la 30% factura la energie (electricăși termică), cu aplicarea măsurilor de eficiență energetică recomandate Renergia este singura aplicație din Europa care permite realizarea unei radiografii complexe a amprentei de carbon în sectorul rezidențial Investiția în dezvoltarea aplicației a fost de peste 300.000 de euro Aplicația este dezvoltată de primul start-up afiliat Universității Tehnice din Cluj-Napoca Cluj-Napoca, 6 decembrie 2023 – Energy Advisor, primul start-up afiliat Universității Tehnice din Cluj-Napoca, lansează Renergia, prima aplicație mobilă din România citeste

Danubius și Footprints AI lansează rețeaua de Retail Media cu cea mai mare acoperire geografică din România și deschid, în premieră, accesul IMM-urilor la tehnologia Footprints AI

Danubius și Footprints AI lansează rețeaua de Retail Media cu cea mai mare acoperire geografică din România și deschid, în premieră, accesul IMM-urilor la tehnologia Footprints AI Magazinele de proximitate, restaurantele și hotelurile își pot crește veniturile, prin analiza tranzacțiilor colectate de casele de marcat Datecs și profilarea clienților, cu ajutorul tehnologiei Footprints AI Este pentru prima oară în România când ne apropiem de înțelegerea reală a comportamentului de consum și a profilului de consumator cu ajutorul datelor și AI București, 6 decembrie 2023 - Footprints AI intră în parteneriat cu Danubius, principalul furnizor de case de marcat Datecs din România, și lansează rețeaua de Retail Media cu cea mai mare acoperire geografică din România, deschizând, în premieră, accesul IMM-urilor la tehnologia Footprints AI. Inițiativa le permite tuturor comercianților citeste

Concursul BANDA ASAP s-a încheiat. Lista elevilor câștigători din București, județele Ilfov și Constanța

Concursul BANDA ASAP s-a încheiat. Lista elevilor câștigători din București, județele Ilfov și Constanța 750 de idei despre cum salvăm planeta de plastic, ale elevilor din București, județele Ilfov și Constanța, la ediția a doua a concursului BANDA ASAP, organizat de ASAP România și Animest. Am desemnat câștigătorii! Având ca punct de plecare tema ”2040. În România încă se mai aruncă plastic la gunoi. Un erou/ o eroină decide să ia soarta plasticului în propriile mâini”, elevii au exemplificat prin stiluri diverse de desen cum văd ei salvarea planetei. Dacă unii au ales eroi fantastici precum „Cei 3 muschetari ai reciclării”, „Ninjaboy și invazia gunoiului”, „Eco-Man și Robo Curățătorii”, „Zâna Plasticului”, alții se încred că ei înșiși, citeste

TikTok celebrează comunitatea globală prin raportul Anul văzut pe TikTok: 2023

TikTok celebrează comunitatea globală prin raportul Anul văzut pe TikTok: 2023 Raportul celebrează cele mai populare trenduri, creatorii care s-au remarcat și momentele frumoase din acest an, inspirate de comunitatea globală TikTok. București, 6 decembrie 2023 - Astăzi, TikTok dezvăluie Anul văzut pe TikTok: 2023, raportul anual care celebrează comunitatea globală, dar și trendurile, creatorii și momentele memorabile. 2023 a fost anul în care comunitatea TikTok a învățat life hack-uri, dar mai ales s-a distrat pe cinste - iar aici se evidențiază trendul legat de Imperiul Roman. De-a lungul acestui an, comunitatea TikTok formată din peste un miliard de utilizatori a continuat să crească și să conecteze oameni din toată lumea, ceea ce a citeste

Chaka Sobhani se alătură DDB WW în calitate de Președinte, CCO International

Chaka Sobhani se alătură DDB WW în calitate de Președinte, CCO International Un lider creativ premiat părăsește Leo Burnett WW pentru a se alătura rețelei DDB București, 6 decembrie 2023 - DDB Worldwide anunță că Chaka Sobhani devine Președinte, CCO International. Sobhani părăsește Leo Burnett Worldwide pentru a se alătura rețelei globale DDB. Sobhani îi va raporta CEO-ului DDB Worldwide, Alex Lubar, cu care va lucra alături de echipa de conducere globală a DDB pentru a continua să crească rețeaua DDB, dar și să ducă mai departe moștenirea sa de excelență creativă și eficacitate. Sobhani a fost numită Lider Creativ de către Campaign în 2022 și a figurat în mod constant în Top 10 Lideri Creativi ai publicației citeste

Studiu Aqurate: Sărbătorile de iarnă aduc vânzări cu 28% mai mari decât media lunară anuală, în rândul magazinelor online monitorizate

Studiu Aqurate: Sărbătorile de iarnă aduc vânzări cu 28% mai mari decât media lunară anuală, în rândul magazinelor online monitorizate Cele mai mari creșteri apar în categoriile Mobilier, Echipamente și Accesorii și produse pentru Copii și bebeluși Studiul a fost realizat pe un eșantion de peste 80 de magazine online, din 10 categorii de comerț electronic Timișoara, 5 decembrie 2023 – Luna decembrie, perioadă a Sărbătorilor de iarnă, aduce magazinelor online vânzări cu 28% mai mari decât media lunară anuală, potrivit unui studiu realizat de Aqurate, platformă SaaS bazată pe Inteligenţă Artificială (AI) care crește conversiile din eCommerce prin interpretarea datelor. „Sărbătorile de Crăciun sunt un nou vârf al perioadei de cumpărături, în eCommerce. Și de această dată, am analizat un citeste

Sony lansează INZONE Buds – căști de gaming cu adevărat wireless, cu cea mai mare autonomie din industrie, recomandate de Fnatic

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblr

 • INZONE Buds se alătură gamei apreciate INZONE, fiind primele căști de gaming cu adevărat wireless din această serie și oferind cea mai mare autonomie din industriei– de 12 ore – cu o latență scăzută de mai puțin de 30ms.
 • De asemenea, Sony prezintă și căștile wireless foarte ușoare INZONE H5 și o foarte așteptată variantă de culoare neagră pentru căștile INZONE H9.
 • Dezvoltate în strânsă colaborare cu renumita echipă de esports Fnatic, INZONE Buds și INZONE H5 sunt perfecționate pentru victorie.

Sony prezintă INZONE Buds – noile căști de gaming cu adevărat wireless, dotate cu renumita tehnologia audio de la Sony, concepute pentru a-i ajuta pe gameri să obțină victoria. INZONE Buds le oferă atât jucătorilor care preferă PC-ul, cât și celor care sunt fani consolă o experiență de joc imersivă, datorită sunetului personalizat, a celor 12 ore de autonomie a bateriei, o performanță de neegalatii, dar și a latenței scăzute.

Alături de acest nou model inovator, Sony lansează și căștile wireless INZONE H5, care oferă o autonomie uimitoare de 28 de ore de joc neîntrerupt, asigurând confort în timpul sesiunilor prelungite de gaming.

Ambele produse au fost concepute în urma unei colaborări cu renumita echipă de esports Fnatic, care va sărbători 20 de ani de activitate în 2024 și care a obținut anul acesta două titluri internaționale consecutive în VALORANT Champions Tour.

Mai mult decât atât, va fi lansată și noua variantă de culoare neagră a perechii de căști wireless cu anulare a zgomotului, modelul INZONE H9.

INZONE continuă să ducă la următorul nivel experiența de gaming pe PC și PlayStation cu un realism îmbunătățit în ceea ce privește experiența de audiție.

INZONE Buds

Sunet spațial 360 pentru gaming

Cu sunetul spațial 360 de pe căștile INZONE Buds puteți auzi direcția și aprecia distanța la care se află adversarul, astfel încât veți fi mereu cu un pas înaintea competitorilor. Datorită anilor de muncă pe care i-a dedicat dezvoltării tehnologiei de top dedicate căștilor, Sony a conceput căștile INZONE Buds pentru a oferi un câmp sonor adaptat utilizatorilor. Analizând nu numai forma urechii externe, ci și caracteristicile acustice ale canalului auditiv, INZONE Buds oferă un sunet spațial mai precis.

Cu funcția Sound Field Optimization, utilizatorii pot crea un profil audio personalizat prin fotografierea urechilor cu ajutorul aplicației pentru smartphone 360 Spatial Sound Personaliser. Apoi aceștia se pot bucura de experiența de gaming cu o precizie spațială de neegalat.

Căștile INZONE pot fi optimizate pentru canalul urechii utilizatorilor cu ajutorul funcției Sound Tone Personalisation. Pentru testare și ajustare, căștile redau multiple sunete și utilizează microfoane de feedback pentru a măsura modul în care acestea umplu canalul urechii. Pe baza analizei acustice, sunetul este apoi personalizat cu ajutorul aplicației pentru PC INZONE Hub, asigurând o experiență de audiție spațială care devine cu adevărat proprie fiecărui jucător în parte.

Dynamic Driver X
Prin reproducerea fidelă a fiecărui sunet din joc, de la explozii puternice la pași subtili, gamerii se vor simți complet învăluiți de lumea jocului. Acest lucru este posibil datorită driverului de înaltă performanță special proiectat – Dynamic Driver X – realizat pentru reproducerea frecvențelor largi, care a fost utilizat și pentru realizarea modelului WF-1000XM5. Structura diafragmei, care integrează materiale diferite pentru cască și pentru margine, asigură o distorsiune minimă și o calitate clară a sunetului, oferind un nivel de realism auditiv de neegalat.

Anularea zgomotului

Datorită tehnologiei Sony de anulare activă a zgomotului, căștile INZONE Buds blochează zgomotul de fundal, astfel încât vă puteți concentra asupra jocului.

Sesiuni de gaming la următorul nivel

Noul procesor L1 cu un consum redus de energie asigură o autonomie de până la 12 ore în căști, cu o durată de viață totală a bateriei de până la 24 de ore folosind carcasa de încărcare. Cu cea mai mare autonomie din industrie, căștile INZONE Buds sunt pregătite să susțină sesiuni de gaming și mai lungi și să revoluționeze jocurile.

INZONE Buds oferă o conexiune USB-C® prin care asigură latență de sub 30ms, ceea ce înseamnă că nimic nu-i va reține pe jucători în drumul lor spre victorie.

Confort sporit, mai mult gaming

Cu un nou design care reduce contactul cu urechea, utilizatorii se pot juca mai mult timp cu un confort sporit.

INZONE Buds sunt disponibile în două opțiuni de culoare – negru și alb – astfel încât să fie aleasă cea care se potrivește cel mai bine stilului fiecăruia.

Alte funcții

 • Microfon cu reducere a zgomotului bazată pe inteligență artificială: Captează eficient vocea chiar și în medii zgomotoase.
 • Funcții tactile: Funcții tactile personalizabile.
 • LE Audio: Autonomie a bateriei de până la 24 de oreatunci când sunt conectate la un smartphone.
 • Aplicație de smartphone: Compatibile cu aplicația Sony | Headphones Connect.

INZONE H5 

Cu o construcție ușoară, o presiune laterală mai mică și o reproducere avansată a sunetului spațial, castile INZONE H5 sunt pregătite pentru cele mai lungi sesiuni de joc. Modelul INZONE H5 dispune de o reproducere spațială avansată pentru a menține utilizatorii concentrați asupra jocului, precum și de un microfon direcțional cu braț pentru ca aceștia să se asigure că sunt auziți, ceea ce le face căștile ideale pentru cei care se află în căutarea victoriei.

Specificații cheie ale INZONE H5

 • Wireless: Conexiune wireless 2.4GHz.
 • Sunet spațial 360 pentru Gaming: Precizie cu poziționare 3D a sunetului.
 • Confort sporit: Greutate redusă, de doar 260g, pernuțe moi pentru urechi și un design cu presiune redusă pentru sesiuni de gaming prelungite.
 • Comunicare clară: Reducerea zgomotului bazată pe inteligență artificială și microfonul bidirecțional se asigură ca vocile se aud clar în timpul jocului.
 • Durata de viață a bateriei: 28 ore wireless.
 • Conexiune pe Fir: opțiune de fir de 3.5 mm.

INZONE H9 negru – o nouă variantă de culoare

Căștile INZONE H9, cunoscute pentru tehnologia excelentă de anulare a zgomotului, calitatea audio și confortul oferit, primesc o nouă și foarte așteptată versiune de culoare neagră.

Rafinate pentru victorie. Recomandate de Fnatic.

Fnatic CEO, Sam Mathews, a transmis: „Parteneriatul nostru continuă să împingă performanțele esports la cel mai înalt nivel, pregătind și sprijinind echipele noastre profesioniste pentru a funcționa la cel mai înalt potențial al lor. Una dintre primele noastre priorități ca parteneri a fost să aducem experiența competițională vastă a profesioniștilor noștri în procesul de dezvoltare a acestor căști.

Echipele noastre au consiliat Sony, remarcând că INZONE Buds ar fi o pereche de căști ideală pentru jocuri, cu o autonomie și un confort care pot rezista chiar și celor mai lungi sesiuni de gaming, cu un sunet imersiv pe care profesioniștii noștri se pot baza pentru a învinge concurența pe scena mondială.

Suntem încântați de faptul că fanii noștri de pe întreaga planetă au acum ocazia de a experimenta eforturile noastre de colaborare pentru aceste căști și că pot juca știind că sunt susținuți de profesioniștii lor preferați.”

Comments

comments

loading...

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Winston Churchill
250px-Churchill_HU_90973

Puterea corupe iar puterea
absoluta corupe absolut.

acupunctură sujok, kinetoterapie, gimnastică medicală, drenaj limfatic, masaj medical, reflexoterapie sunteți invitați la Cabinetul de Recuperare Medicala Oltenița.
tel. 0721 170 958 sau email coteagabi@yahoo.com

Follow Buttons
FollowFollow on FacebookFollow on Google+Tweet about this on TwitterFollow on LinkedIn
octombrie 2023
L Ma Mi J V S D
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Meta
Ipu, public, ziar, publicitate, natura, Oltenita, Romania, prejudecati, balsam, SUA, UE, atentate, blogging, Videochat , tip, Italia, drepturile omului, Santierul Naval Oltenita, istorie, apa, padure, pescuit, Turcia, NATO, ONG, Enel, Iohanis, SEO , Biosano,
Traduceri

Execut traduceri  documentații tehnice, instrucțiuni de folosire, etc. pentru gadgeturi diferite, mașinării, și altele din limbile rusă, franceza și engleză în limba română. Contract de colaborare.

Amănunte pe mail de contact al publicației.

office@ziarulluiipu.ro

Smart Youtube Widget
Top Rated
Newsletter

Salut! Iti pot oferi gratuit acces la cele mai noi stiri.

Ce trebui sa faci este doar sa introduci adresa ta de e-mail si sa te bucuri de informatiile pe care le vei primi

Free Website Translator

https://www.facebook.com/ziarulluiipu.ro
Cine este online
Nu sunt utilizatori care să fie online